Sportif Zarafetin İnşası: Dior Vibe Çantanın Üretim Aşamaları

Atina’da gerçekleşen Dior Cruise 2022 defilesiyle ilk kez beğeniye sunulan Dior Vibe çanta, Maria Grazia Chiuri’nin hayal gücü sayesinde spor giyim dünyasıyla Dior mirasını bir araya getiriyor. Bünyesinde barındırdığı sneaker kodlarıyla melez bir tasarıma sahip olan bu yeni arzu nesnesi, her koşulda, tüm görünümlere bir cesaret dozu ekliyor.

Sportif Zarafetin İnşası: Dior Vibe Çantanın Üretim Aşamaları

Tasarımdan üretime, bu yeni olmazsa olmaz parçanın her detayında Maison’un simgesi haline gelen çizgiler, hafiflik ve ustalıkla buluşuyor. İşçiliğin ilk temel aşaması olarak “Christian Dior” yazısı, yüksek frekanslı baskı tekniğiyle üretiliyor ve bir deri katman sayesinde çizgilerle belirginleştiriliyor. Ahşap kalıplar yardımıyla kesilip çıkartılan parçalar, tek tek bir araya getirilip birleştiriliyor. Ayakkabılardan ilham alınarak Mösyö Dior’un şans tılsımı yıldız motifiyle detaylandırılan kauçuk taban, şekillendirildikten sonra altın yaldızla süsleniyor. Böylelikle sportif ruh, Maison’da en çok önem atfedilen değerlerden olan detay sanatıyla buluşuyor.

Çantanın grafik hatlarını takiben kauçuk fermuar sapları, dışarıdaki cepte görüldüğü üzere zarafetle pratiklik sağlıyor. İç kısım kapitone tekniğiyle detaylandırılıyor. Çantanın her iki tarafının farklı yapılarla inşa edilmesi her bir görünümü birbirinden ayırırken sportif tarz ile Dior stili arasında mükemmel bir dengenin kurulmasını sağlıyor.

Bu inovatif model ile, Maison’un zamansız modernite anlayışının altı her zamankinden daha fazla çiziliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.