Galeri Diani 7 Sanatçı ile Contemporary İstanbul’a Katılıyor

Sanatseverlerin ve koleksiyonerlerin yakından takip ettikleri Ahmet Yeşil, Şükrü Karakuş, Tuba Önder Demircioğlu, Feyzan Alasya, Nilüfer Yıldırım, Engin Beyaz ve Yasemin Keltek yapıtlarını 7-10 Ekim 2021 arası 16. Contemporary İstanbul Galeri Diani’de  sergileyecekler.

Galeri Diani, sanatseverlerin ve koleksiyonerlerin yakından takip ettikleri Ahmet Yeşil, Şükrü Karakuş, Tuba Önder Demircioğlu, Feyzan Alasya, Nilüfer Yıldırım, Engin Beyaz, Yasemin Keltek’in daha önce sergilenmemiş 40 eseri ile Haliç Tersane İstanbul’un büyüleyici ortamında gerçekleşecek olan Contemporary İstanbul 16. Edisyonuna katılıyor.

Ahmet Yeşil Contemporary İstanbul

Ahmet Yeşil 16. Contemporary İstanbul

42. sanat yılını kutlayan deneyimli sanatçı Ahmet Yeşil 16. Contemporary İstanbul’a yeni ürettiği seriler ve diptiklerle katılırken kendisine has çizgisini daha yalın ancak çok çarpıcı bir anlatımla ifade ediyor ve renkleri büyük bir yetkinlikle kullanıyor.

16. Contemporary İstanbul Tuba Önder Demircioğlu

Tuba Önder Demircioğlu 16. Contemporary İstanbul

Çok farklı teknikleri bir arada kullanabilen nadir seramik sanatçılarından olan Tuba Önder Demircioğlu son derece kırılgan görünen ancak çok sağlam ve ustaca kullandığı porselen ve stoneware malzemelerle oluşturduğu yapıtlarında formların dengesini ve akışkanlığını gözler önüne sunuyor.

16. Contemporary İstanbul Şükrü Karakuş

Şükrü Karakuş 16. Contemporary İstanbul

İspanya ‘da yaşayan ve üreten deneyimli sanatçı ve birçok kolektif projeye imza atan Şükrü Karakuş Neo-pop diyebileceğimiz bir estetikle bizi çok zengin bir tekno-urban içine daldırıyor yapıtlarıyla. Kendi kültürünü ve Akdenizliliğini evrensel bir dilin yetkinliğiyle anlatıyor izleyiciye.

16. Contemporary İstanbul Feyzan Alasya

Feyzan Alasya 16. Contemporary İstanbul

Son yıllarda güçlü figürleriyle kendinden söz ettiren Feyzan Alasya imge dünyasını tuvaline yansıtan resmi, zamansız dünyalarda varolan düşle gerçeğin birleşimi olduğunu aktarırken bilinçaltını deşifre ediyor. Alasya, Anima Corpus serisi ile eserlerini izleyicilerle buluşturacak.

16. Contemporary İstanbul Nilüfer Yıldırım

Nilüfer Yıldırım 16. Contemporary İstanbul

New York ta yaşayan ve üreten genç sanatçı Nilüfer Yıldırım figüratif ile soyut arasında yumuşak bir geçişle ilerleyen nadir sanatçılardan. Yapıtları bir kişi ile veya herhangi bir yerde hatırlanan deneyimlerini; pencerelerden manzaralardan, insanlarla günlük karşılaşmalardan, her türlü duygusal durumu, direkt ve yalın bir şekilde aktarıyor.

16. Contemporary İstanbul Engin Beyaz

Engin Beyaz 16. Contemporary İstanbul

Engin Beyaz, bulunduğu ortama ve toplumsal açmazlara kendine özgü bakışıyla çok çarpıcı sanat eserleri üreteten bir sanatçı olarak son yıllarda saydam, renkli, pleksiglas ve asetat ile ürettiği kütüphaneyi andıran ve içlerinde çok sayıda kitabı anımsatan eserleriyle toplumun belleğini kimi zamanda kişisel belleğini izleyiciye aktarıyor.

16. Contemporary İstanbul Yasemin Keltek

Yasemin Keltek 16. Contemporary İstanbul

Sanat eylemini adeta geçmişten bir belge toplayıcısına ve arşivciye dönüştüren ve dolayısı ile ortak oluş ve bozuluş üzerinde yoğunlaştırıp düşündüren ve adeta bu ikiliği izleyicinin belleğine kazıyan sanatçı Yasemin Keltek ahşap, tual, ayna gibi materyaller kullanarak ikiliğe yeniden vurgu yapıyor.

16. Contemporary İstanbul’da (5-10 Ekim) sanat yolcuğuna çıkanları çok farlı bir deneyim Galeri Diani ‘de bekliyor

Galeri Diani Sanat Galerisini @galeridiani Instagram hesabından sosyal medyada takip edebilir ve tüm sergiler ve yeniliklerden haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.