Estetikte Yeni Trend: NoTOX

Cilt kırışıklıkları, kadın veya erkek fark etmeksizin en büyük cilt problemlerinden biri olmaya devam ediyor. Uzmanlar ise ince çizgilerin oluşmaya başladığı andan itibaren cilt yenileme teknikleri ile müdahale edilebileceğinin üzerinde duruyor. Türkiye’de ilk kez kullanılan NoTOX yöntemi ise kalıcı çizgileri ortadan kaldırmaya yardımcı olarak, pürüzsüz bir cilde adım adım yaklaşmanızı sağlıyor.

NoTOX Nedir

Hollywood yıldızlarının tercih ettiği NoTOX uygulaması, cilde herhangi bir toksik maddenin enjekte edilmemesi ile daha sağlıklı ve kalıcı bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle birkaç sene önce Amerika’da yaygınlaşan yöntem, Türkiye’de uygulanmaya başladı. Kendini göstermeye başlayan ince çizgiler, zaman geçtikte ciltte derin ve kalıcı hale geliyor. Özellikle kaş arası, göz altı ve ağız çevresi gibi botoks ile tedavi edilemeyen bölgelerde, bu uygulamayı kullanıyoruz. İşlemde yabancı madde içermeyen uygulama, botoksa oranla daha doğal ve kalıcı olduğu için de birçok kişi tarafından tercih ediliyor’’ diye belirtiyor.

NoTOX Nasıl Uygulanır

Doğal gençleşme olarak da bilinen NoTOX yöntemi çok kısa süre içerisinde kırışıklıklara müdahale ediyor. Botoks gibi uygulamaları deneyip memnun olmayan hastalar ise bu uygulamaya başvuruyor. 5-10 dakika kadar kısa süren bir işlem sonrasında ciltteki pürüzsüzlük anında fark ediliyor. Ayrıca uygulama sırasında anestezi de kullanılmıyor. Düşük çapraz bağlı hyalüronik asit içeriği ile en ince ciltlerde ve en ince çizgilerde bile kullanılabilmesi dolayısıyla daha doğal bir görüntü vermesi, diğer dolgu işlemlerinde ortaya çıkan ve belli olan görünümün de önüne geçiyor. Özellikle doğallığı tercih eden kadınlar bu uygulamayı severek yaptırıyor. Acısız ve ağrısız olan NoTOX yöntemi, 6 ile 8 ay boyunca kalıcılığını sürdürüyor.

NoTOX kimler için uygun?

Ağız ve alın çevresindeki çizgiler, kaş çatma çizgileri olanlar, kaz ayakları veya kırışıklıkları olanlar ve soluk cilde sahip olanlar (Genellikle sigara içenlerde veya aşırı güneşlenenlerde) için uygulama yapılabilir.

NoTOX’un Botokstan farkı nedir?

Botoks’un aksine NoTOX doğal yüz ifadesini büyük bir oranda korur. Dışarıdan bakıldığında ciltte yapay bir gerginlik görülmez.

NoTOX Sonrası

Bir tedavi yaklaşık 15-30 dakika sürer. Cilt temizlenir ve dezenfekte edilir. Aktif bileşen enjeksiyonlar ve çok ince iğneler yoluyla deriye verilir. Son olarak, özel bir aktif içerik kremle tedavi desteklenir.

Notox ile tedavi ağrılı mıdır?

Çok ince iğneler ve anestezi ile yapılan enjeksiyonlar nedeniyle ağrı hafif seviyede ve kısa sürelidir.

Notox Yan Etkileri Nelerdir

Tedavi edilen bölgelerde kızarıklık ve hafif şişlik meydana gelebilir ve hızla kaybolur. Enjeksiyonlardan kaynaklanan küçük morluklar görünebilir, ancak bunlar hızla iyileşir.

NoTOX Sonrası

Tedavi sonrası 24 saat sauna, solaryum veya direkt güneş ışığından uzak durulmalı. Tedavi edilen bölgeye 12 saat boyunca herhangi bir krem sürülmemeli.

NoTOX tedavisi maksimum 1-2 kez yapılır ve yaklaşık 4-6 ay sonra tekrarlanır.

NoTOX ayrıca Botoks sonuçlarının süresini uzatmak için bir varyanttır ve bu da tedaviye bağlı Botoks direnci riskini azaltır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.