Tokyo Olimpiyatlarında Lacost Etkisi

Lacoste, grafik ve Japon esintili tasarımlarla mavi, beyaz ve kırmızı renklerini kullandığı bir koleksiyon ortaya koyuyor. 1933’ten bu yana koleksiyonlarında sportif ve modern çizgilerin bir araya geldiği, sportif mirasından güç alan ikonik timsah markası, bu yeni spor giyim koleksiyonu ile Fransız zarafetinin ve şıklığının tanımını yaratıcı bir şekilde yeniden şekillendiriyor. Rene Lacoste‘un çok sevdiği değerler olan titizlik, azim ve güven kavramları bu koleksiyondaki tüm parçaların boyun iç kısmına işlenmiş.

Tokyo Olimpiyatlarında Lacost Etkisi

Lacoste Yaratıcı Tasarımcısı, Louise Trotter koleksiyon için “Fransa ve Japonya arasında güçlü bir bağ oluşturmak istedim. Koleksiyon, kimono benzeri kollu geleneksel Japon kıyafetlerine göndermeler içeriyor. Ayrıntılara hayran kaldım: fermuarlar, dikişler… hepsi büyük bir özenle tasarlandı ve ikonik parçalara gurur ve güç hissi vermek için sportif değerleri ifade eden kişiselleştirilmiş kelimeler de eklendi. Her şey çok özel bir an için tasarlandı” diyor.

Fransız bayrağının arkasında şık bir şekilde yürümek için tasarlanan bu kararlı çağdaş siluet, üstte üç renkli panelli streç mini pike beyaz bir polo gömlek, elastik altları olan streç lacivert tafta pantolon ve ultra hafif mat beyaz katlanabilir parkadan oluşuyor. Bayrağın hava hareketinden ilham alan hacimler bol ve malzemeler hafif. Lacoste, Japon modasına saygı duruşunda bulunan kimono kollarını tercih ediyor ve bu özel görünüme üç renkli bir boyut kazandırmak için renk blokları, fermuarlar ve çizgili fermuarlar gibi bitişlerin görsel etkisine güveniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.