DeFacto Doğa Kalp Denim koleksiyonu

DeFacto, Doğa Kalp Denim koleksiyonunu tüketiciyle buluşturdu. Koleksiyon, çevre üzerindeki baskının azaltılması hedeflenerek yetiştirilen pamuklardan üretilen ‘’Better Cotton’’ iplikleriyle hazırlandı ve satışa sunuldu.

Standart denim üretiminde ürün başına 103,3 litre su kullanılıyor. DeFacto, sürdürülebilir üretim yöntemleriyle bu miktarı 11 litreye düşürerek su tasarrufunu önemli ölçüde artırıyor. Bu koleksiyonda enerji üretimi de ürün başına yaklaşık yüzde 30 tasarrufla gerçekleştiriliyor. Çevreye ve sürdürülebilir ekonomiye önem veren DeFacto, doğayı korumaya devam ediyor.

Pamuk üretiminin olumsuz çevresel ve sosyal etkilerini azaltmayı ve sektörün geleceğini daha güvenli hale getirmeyi hedefleyen DeFacto, su kaynaklarının etkin kullanımı, toprak sağlığının iyileştirilmesi ve tarım çalışanlarının refahının arttırılması gibi konularda da koleksiyonda kullandığı ‘’Better Cotton’’ ipliklerle çevre duyarlılığını ön plana çıkarıyor. DeFacto Doğa Kalp Denim koleksiyonu ile artık çevremiz daha güvende.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.