Daha Uzun Boylu Görünmek İçin Nasıl Giyinmeli

Kıyafet seçerken en çok dikkat edilmesi gereken nokta, proporsiyon. Kendi bedeninize uygun bir forma ve kesime sahip kıyafetler giymelisiniz. Bazen kendi bedeninizi tanımadan giydiğiniz kıyafetler, hiç ummadığınız bir şekilde sizi daha kısa gösterebilir.

Daha Uzun Boylu Görünmek İçin Nasıl Giyinmeli

Düşük bel pantolonları gardrobunuzdan çıkarın. 2000’lerin başında yaygın olan bu moda faciası günümüzde etkisini yitirse de yeniden moda olabilir. Boyunuzu olduğundan daha kısa göstermek istemiyorsanız, uzak durmanızı tavsiye ediyoruz.

Boyunuz ortalamanın biraz altındaysa hayatınızdan çıkarmanız gereken diğer bir pantolon modeli ise kısa paça pantolonlar. Boyunuzu daha uzun göstermek için uzun ve bacaklarınızla bir bütün gibi görünecek pantolonlar giyebilirsiniz.

Bununla beraber giyinirken genel olarak bol kıyafetlerden kaçınmanız faydalı olabilir.

Kendi bedeninizi tanıyıp ona uygun kıyafetler ve aksesuarlar seçmelisiniz.

Boyunuzun kısa görünmemesi için büyük aksesuarlar kullanmaktan kaçının. Büyük çantalar, atkılar ve şapkalar sizi olduğunuzdan daha kısa gösterebilir.

Kalın kemerler proporsiyonunuzu bozar ve sizi olduğunuzdan daha kısa gösterecek bir illüzyona neden olur.

Giyinirken birkaç farklı renk kullanmak ve renkleri kombinlemek aslında oldukça zor. İşin içine bir de kısa görünmeme çabası giriyorsa renk skalasını küçültmekte fayda var.

Çok renkli kıyafetleri aynı kombinde kullanmak vücut yapınızı daha basık gösterebilir. Bu nedenle tek renk kombinler yapmaya dikkat edebilirsiniz.

Karışık desenler her zaman göz yorar. Bir bütün olarak birbiriyle uyumlu, az renkli ve desensiz kıyafetler giymek sizi olduğunuzdan daha uzun gösterir.

Ve en pratik çözüm ise topuklu ayakkabılarınızı kombinlerinize eklemeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.