Birkenstock, yeni nesil tasarımcıları destekleyen bir araştırma ve tasarım projesi için dört aday göstererek Central Saint Martinsmoda okulunun öğrencileri yeni nesil terlikleri tasarladılar. Tasarlayan öğrenciler : Dingyun Zhang , Alex Wolfe , Alecsander Rothschild ve Saskia Lenaerts .

Kreatifler, Birkenstock CEO’su Oliver Reichert, MA Moda Kursu Direktörü Fabio Piras , Sarah Mower MBE ve daha fazlası dahil olmak üzere 12 jüri üyesi tarafından 10 finalist arasından seçildi . Reichert bir basın bülteninde “Gelecekteki yeteneklere yatırım yapmak ve onlarla bağlantı kurmak özgür ruhlarla çalışmaktır” dedi. “İleri görüşlü markalar için, özellikle Birkenstock gibi herkesi kucaklayan demokratik bir marka için bir öncelik vererek öğrenciler gerçek bir tasarım anlayışı gösterdiler ve sonuç oldukça memnun ediciydi.

Portföyünde YEEZY ve CL gibi heyecan verici bir isim olan Dingyun Zhang, yastıklı kayışlarla konfor ve işlevsellik odaklı bir tasarım oluşturdu. Güneydoğu Londralı tasarımcı Alex Wolfe, gladyatör benzeri bir varyasyona dönüştürmek için çıkarılabilir parçalara sahip kavramsal bir sandalet yarattı. Başka yerlerde, Mugler mezunu Alecsander Rothschild, Constantin Brâncuși’nin heykellerinden ilham alırken, Saskia Lanaerts Birkenstock’un lateks ve mantar tabanlıklarını kutlayan bir çift ile geldi.

CSM x Birkenstock 2021 koleksiyonu yakında internet ortamında ve dünya çapında seçkin mağazalarda satışa sunulacak. Şimdi yukarıdaki galerimize gözatabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.