Borusan Otomotiv Motorsport 2021 Yarışları

13 yıla 18 şampiyonluk sığdıran Borusan Otomotiv Motorsport, ülkemizi GT4 Avrupa Serisi’nde temsil eden ilk ve tek Türk takımı olarak 2021 sezonunun hazırlıklarını tamamladı. İki BMW M4 GT4 yarış otomobili ile PRO-AM kategorisinde yarışacak olan Borusan Otomotiv Motorsport, sezonun ilk yarışında 16 Nisan 18 Nisan tarihleri arasında  Monza pistinde başlayacak.

Borusan Otomotiv Motorsport 2021 Yarışları

2008 yılında Borusan Otomotiv tarafından ülkemizde otomobil sporununun gelişmesi, genç sporcuları desteklemek ve ülkemizi yurt dışında temsil etmek amacıyla kurulan Borusan Otomotiv Motorsport, 13 yıl içerisinde 4 kıta ve 20 ülkede tam 36 yarış pistinde 368 yarışta start aldı. Kazandığı 18 şampiyonlukla ülkemizin tanıtımına katkı sağlayan Borusan Otomotiv Motorsport, yeni sezona şampiyonluk parolasıyla başlıyor.

Cem Bölükbaşı ve Yağız Gedik ile birlikte, takıma yeni katılan sporcular Berkay Besler ve Hasan Tansu’nun kısa zamanda ekibe uyum sağlamasıyla sezon hazırlıklarını keyifli bir ortamda, takım ruhunu sağlayarak tamamladıklarını belirten Borusan Otomotiv Motorsport Takım Direktörü Ahmet Köseleci, tekrar piste çıkmayı sabırsızlıkla beklediklerini söylerken; “Monza gibi motorsporları tarihinde önemli bir yere sahip bir pistte sezona başlayacağımız için çok heyecanlıyız. 2021 sezonunda kendilerini kanıtlamış, genç ve güçlü bir sporcu kadrosuna sahibiz. Yeni sezonda da hedefimiz yine podyuma çıkıp, bayrağımızı dalgalandırmak olacak” diyerek açıklamada bulundu.

2020 yılında Cem Bölükbaşı ve Yağız Gedik ile GT4 European Series PRO-AM kategorisinde ikinci olan Borusan Otomotiv Motorsport, GT4 European Series’deki dördüncü sezonuna yine podyum hedefiyle hazırlandı. 18-19 Mart tarihlerinde Intercity İstanbul Park pistinde sezon öncesi testlerini gerçekleştiren sporcular, 2 gün boyunca yarış otomobilleri ile antrenmanlarını gerçekleştirirken, teknik ekip de pit stop ve koordinasyon konularında antrenman yaptı. Yeni sezonda Yağız Gedik ve Hasan Tansu 11 kapı numarasıyla, Cem Bölükbaşı ve Berkay Besler ise 12 kapı numarasıyla podyum için mücadele edecekler. Borusan Otomotiv ana sponsorluğunda yarışan Borusan Otomotiv Motorsport’un diğer sponsorları Shell, Borusan Lojistik, Borçelik, Gedik Piliç ve Glasurit’tir.

 

Borusan Otomotiv Motorsport GT4 Avrupa Serisi Yarış Takvimi

Monza – 16-18 Nisan

Paul Ricard – 28-30 Mayıs

Zandvoort – 18-20 Haziran

SPA-Francorchamp – 29 Temmuz-01 Ağustos

Nürburgring – 03-05 Eylül

Barcelona – 08-10 Ekim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.