adidas yeni X SPEEDPORTAL kramponu

adidas, hıza odaklı yeni jenerasyon kramponu için dünyanın en çok sevilen yetişkin animasyonlarından Rick and Morty ile farklı bir tanıtıma imza attı. Evrenin en parlak bilim adamı Rick Sanchez ve torunu Morty Smith‘in yardımıyla adidas, dünyanın en son yeniliği inovatif X SPEEDPORTAL ile dünya çapında tüm futbolcular için hızın yeni boyutlarını açıyor.

Macera arayışında birlikte evreni dolaşan Rick ve Morty, Mo Salah ve Vivianne Miedema’nın uzman yardımı ile X SPEEDPORTAL ile çok boyutlu hızın olasılıklarını deniyor ve keşiflerini yeni bir orijinal animasyonda gerçekliğimize taşıyorlar. Her detayı, en hızlı oyuncular için tasarlanan ve ayağa son derece rahatlık sağlayan X SPEEDPORTAL, futbolcuların tüm boyutlarda hızın kilidini açmalarına yardımcı oluyor.

adidas Kıdemli Ürün Müdürü Franziska Aurnhammer şunları söyledi: “Modern futbolda kesin olan bir şey varsa, o da oyunun giderek hızlandığıdır. Daha hızlı ataklar, daha hızlı tepkiler ve daha hızlı sporcular. Ancak ‘hız’ın kendisi de zamanla değişiyor. Oyuna hükmetmek için kullanılan en yüksek hızlı doğrusal sprintler gibi. 2022’de artık hız daha çok, zihinsel çabukluğu, konumlandırmayı, alan yaratmayı ve daha fazlasını kapsayan çok boyutlu bir kavram haline geldi.”

İlk olarak 2020’de adidas’ın ezber bozan X GHOSTED kramponunda tanıtılan adidas‘ın yenilikçi SPEEDFRAME teknolojisi, gerçek dışı hızlanma için tasarlanmış hafif bir tabanla güncellendi. Yepyeni çok boyutlu çivi tasarımı, oyuncuların herhangi bir yönde kolaylıkla hareket etmelerine imkan tanıyor.

Bu kadar hızlı oyuncuların aynı zamanda dengeli, destekleyici ve ayağı sabit tutan bir krampona ihtiyacı olmasından yola çıkan adidas, destek, uyum ve kilitleme sağlayan yeni bir yüksek hızlı denge sistemi yarattı. Krampon, hızlı hareket ederken ve yön değiştirirken mutlak özgürlükle oynayabilmeleri için futbolcuların ayaklarını kilitli tutan bir denge kanadı ve destek kafesine sahip.

En üst düzey (P+) kramponun dış kısmı SPEEDSKIN 2.0, adım adım rahatlık ve daha doğrudan top teması için bağcıksız hafif bir üst kısımdan oluşuyor. Tam 90’a rahatlık sağlamak üzere tasarlanan yeni SPEEDSKIN 2.0, bağcıksız (P+) ve bağcıklı (P1) modelleriyle bilek ile ayak arasında kusursuz bir bağlantı oluşturuyor.

Aurnhammer sözlerine şöyle devam etti: “X SPEEDPORTAL ile dünyanın en hızlı futbolcularından bazılarının kramponlarından ne istediğini dinledik. Hızın zihinsel unsurunun fiziksel kadar önemli olduğu açıktı. Bu yüzden sadece patlayıcı hareketi desteklemekle kalmayıp aynı zamanda oyuncuların hareketin hızlı ve otonom olduğu bir akış durumuna girmesine izin veren bir krampon oluşturmak çok önemliydi. Sonuç, dünyanın en hızlı oyuncuları için çok boyutlu hızın kilidini açan bir krampon oldu.”

Rick and Morty ile lansman filmi

Kramponun lansman kampanyası, Rick and Morty’nin yaratıcılarından, Dünya’nın en sevilen boyut sörfü ikilisinin en son kaçışını ve bir dizi ikonik oyuncuyu içeren 90 saniyelik orijinal bir filmi içeriyor. Filmde, Rick ve Morty, Mo Salah ve Vivianne Miedema’nın biraz yardımıyla X SPEEDPORTAL kullanarak çok boyutlu hızın olanaklarını deneyerek animasyon dünyası gerçek dünyayla buluşuyor. 

Adult Swim başkanı Michael Ouweleen, “Bu 90 saniyelik kısa film, Rick and Morty kadar komik ve Rick’in bu krampona koymuş olması gereken şey kadar hızlı” dedi. “Bu, yalnızca bir çoklu evrende olabilecek bir işbirliği ve Rick, Morty, Mo Salah ve Vivianne Miedema, ne görmeniz gerektiğini asla bilmediğiniz (ateşli) bir rüya takımı.”

 adidas‘ın plastik atıklara son verme yolculuğunun bir parçası olarak X SPEEDPORTAL, sıfır saf polyester içeren ilk X serisi krampon olma özelliğini taşıyor. Ayrıca, botun üst kısmının en az %50’si performanstan ödün vermeden geri dönüştürülmüş malzemelerden üretildi.

Krampon, Rick and Morty’ye atıfta bulunarak “Portal Fluid Green” renk grubuyla geliyor ve 19 Temmuz’dan itibaren adidas.com, seçili adidas mağazaları ve perakendecileri üzerinden 1.359 TL’ye satışa sunuluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.