adidas Originals NFT koleksiyonu ve Metaverse Yolculuğu

adidas Originals’ın ilk NFT koleksiyonu ve NFT öncüleriyle Metaverse yolculuğu

 koleksiyonu ve Metaverse Yolculuğu

adidas Originals, dijital ve fiziksel ürünlerinde ilk NFT yolculuğuyla Web3’e yönelik amacını açığa vuruyor. Fikirleri yücelten ve özgünlüğün en ileri noktasında yaratıcı fikir sahipleriyle ortaklık yapmakla tanınan markanın Metaverse yolculuğu, NFT topluluğunun en etkili simgelerinin bazılarından ilham alıyor ve ortaklaşa olarak sunuluyor. NFT’nin öncüleri Bored Ape Yacht Club, gmoney ve PUNKS Comic’in arkasındaki ekiple birlikte oluşturulan koleksiyon, adidas’ı yeni dijital boyuta taşıyan bu Metaverse topluluklarının uzmanlığına dayanıyor. Devrim niteliğindeki bir kültürel alanın ön saflarında yer alan ve 17 Aralık’ta satışa çıkan NFT ye sahip olanlar, adidas Originals deneyimlerine ve ürünlerine özel erişim elde edecek.

adidas, aynı zamanda lansman öncesi CONFIRMED üyelerine, markanın Metaverse yolculuğunun başlangıcındaki varlıklarının hatırasını taşıyan bir POAP (Katılım Kanıtı Protokolü) NFT durum rozeti kullanma şansı verdi. Dört yönlü işbirliği daha sonra, tümünün fiziksel olarak NFT sahiplerine sunulduğu Indigo Herz, gmoney ve CryptoPunk Courtney’nin yer aldığı koleksiyonla PUNKS Comic Issue 2’nin hem dijital hem de fiziksel versiyonlarında kutlandı.

 koleksiyonu ve Metaverse Yolculuğu

Sahne arkasında markayla yakın bir şekilde çalışan gmoney, “adidas Originals gibi kültürel açıdan etkili bir markanın NFT topluluğuyla bu kadar yakın bir şekilde çalıştığını görmek cesaretlendiriyor. Her adımda kripto, Metaverse ve NFT topluluğundan doğru ortakları dahil ettiler ve düşüncelerini erken bir aşamada dinlediler” dedi.

adidas Originals Pazarlama ve İletişim Başkan Yardımcısı Erika Wykes Sneyd, “Yeni bir özgünlük çağını tanımlayan fikirleri yüceltme tutkumuzun bir parçası olarak, yaratıcılığın ön saflarına, yani açık Metaverse dünyasına girdik. adidas Originals’ın girmesi için doğal bir yer: olasılıkların gerçekten sınırsız olduğu ve herkesin kendini ifade edebileceği ve en orijinal fikirleri için ödüllendirilebileceği vahşi bir dünya” dedi.

Sınırları zorlayan yaratıcılar topluluğuna verdiği desteği pekiştiren adidas, The Sandbox içerisinde özel içerik ve deneyimlerle doldurmaya çalıştığı sanal bir arazi satın aldı. Markanın dijital varlıkları, önde gelen bir kripto borsası olan Coinbase ile ortaklaşa güvence altına alınacak.

 koleksiyonu ve Metaverse Yolculuğu

adidas Dijital Direktörü Scott Zalaznik yeni bir dünyanın kapılarını aralayan girişimle ilgili şunları söyledi: “Blockchain, bu neslin en yenilikçi teknolojilerinden biri. Üyelerimizle bağlantı kurmak için sınırsız potansiyelin kilidini açtığını görüyoruz. Web3 ile inşa ettiğimiz temel, yeni işbirlikleri kurmak, dijital ürünler aracılığıyla bağlanmak ve daha kapsayıcı bir gelecek için yeni yaratıcı fırsatlara yol açacak.”

 koleksiyonu ve Metaverse Yolculuğu

adidas Originals

Dünyanın önde gelen spor markalarından biri ve küresel bir spor ayakkabı ve giyim tasarımcısı ve geliştiricisi olan adidas’ın zengin spor mirasından ilham alan adidas Originals, 2001 yılında kurulmuş bir yaşam tarzı markasıdır. Ürün yeniliğine olan bağlılığı, kortlarda ve spor sahalarında bulunan yaratıcılığı ve cesareti çağdaş gençlik kültürünün merceğinden filtreleme yeteneği ile marka mirasını geliştiriyor. İlk kez 1972’de kullanılan ve yaratıcı kültürü şekillendirmeye ve tanımlamaya devam edenler tarafından desteklenen ikonik Trefoil logosuyla damgasını vuran adidas Originals, bir spor giyim markası olarak sokak stiline öncülük etmeye devam ediyor.

gmoney

Fütürist. Oyunbozan. Taklitçi.

Tanınmış bir NFT kültürel influencer, eğitimci ve topluluk lideri gmoney, ikonik turuncu bereli CryptoPunk çizimiyle tanınıyor. Dünyayı dijital esneklikle tanıştıran gerçek bir NFT OG ve kripto vizyoneri olan ve daha geniş toplulukları NFT alanına davet etmesi ve onları eğitmesiyle bilinen gmoney, ilk Fortune NFTy 50’nin saygın bir üyesi.

PUNKS Comic

Pixel Vault’un başlangıç projesi olan PUNKS Comic, sevilen koleksiyonlara isimler, bedenler, arka planlar ve renkli bir anlatı sağlayarak NFT’leri hayata geçirme arzusundan doğdu. Pixel Vault, çeşitli ortamlarda kriptonatif varlıkları yükseltmeye odaklanan bir Fikri Mülkiyet geliştirme grubudur. Ekip, statik zincir üzerindeki varlıkların hikayesini ve bilgisini daha önce hiç yapılmamış bir şekilde genişleterek hem koleksiyonculara hem de daha geniş kripto topluluğuna değer katıyor.

Bored Ape Yacht Club 

Bored Ape Yacht Club, popüler kültürde yerleşik hale gelen Ethereum blockchain 10.000 Bored Ape NFT’nin (karşılaştırılamayan token’lar) bir koleksiyonudur. Yuga Labs tarafından oluşturulan her Bored Ape NFT, özel bir kulüp üyeliğiyle sahiplerine ürün indirimlerinden etkinliklere kadar çeşitli avantajlara erişim sağlar. Yaygın olarak BAYC olarak bilinen koleksiyon, 2021 yılının Nisan ayında piyasaya sürüldü ve Bored Ape Kennel Club (BAKC) ve Mutant Ape Yacht Club (MAYC) yan koleksiyonlarını içerecek şekilde genişledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.