2022 Yılının Saç Trendleri Keskin Kahküller Sıra Dışı Örgüler

2022 Yılının Saç Trendleri

Saç trendleri her yıl değişerek kendini yeniliyor. Moda dünyası saç tasarımı konusunda yenilikler üretmeye devam ediyor. 2022’ye sayılı gün kala yılın en çok dikkat çekecek modelleri ve saç renkleri belli oldu. Hangi saç renkleri moda olacak, hangi kesimler öne çıkacak? Bu yıl hem herkese hitap eden, tanıdık, hem de farklı ve özgün modeller dikkat çekiyor.

2022 saç modası

KESKİN KAKÜLLER, SIRADIŞI ÖRGÜLER

Pandeminin de etkisiyle giderek daha da benimsenen minimalizm bu sezon saç trendlerinde de öne çıkıyor. Saç kesimlerinde daha çok net ifadelerin tercih edileceği 2022 yılında keskin kahküller ön plana çıkacak.  Saçları hacimli ve havalı gösteren ‘Bob’ katlı kesim ve kaküller ise rahat kullanımıyla revaçta olacak.

2022 SENESİNİN FAVORİSİ BELLİ OLDU: ÖRGÜLER

Örgülerin yeni yılın favorisi olacağı belli oldu. Detaylı ve küçük örgülerle günün her saati şık olmak mümkün. Örgülerin hayat kurtaracak kadar pratik bir model olduğunu vurguladı, Klasik, balık sırtı, gevşek ya da kurdeleyle bağlanmış farklı stillerde örgülere 2022’de sıkça rastlayacağız.

HAVALI BİR GÖRÜNÜM İÇİN DOĞAL DALGALAR

80’li yılların vazgeçilmezi abartılı dalgalar ise 2022’de yeni ve modern bir görünüm kazanıyor. Doğal dalgalar için bukleleri belirginleştirmek yeterli. Hollywood yıldızlarından da aşina olduğumuz sıkı at kuyrukları önümüzdeki yılın öne çıkan modellerinden biri olacak. Yüksek at kuyruğu ve topuzlardan yüze düşen teller, 2022’de kadınları daha da cazibeli kılacak.

ÇİKOLATA TONLARI MI, KIZIL RÜYASI MI?

Eski yıllara göre daha canlı ve daha az bakım gerektiren renklere döndük. Nötr kahveler, saçlara hem sıcak hem de soğuk bir hava katan küllü sarı ve çarpıcı kızıl 2022’nin öne çıkan renkleri olacak. Son dönemde sıkça karşımıza çıkan pembe ve gri tonlar da hükmünü sürmeye devam edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.