Motor AŞİN İleri Dönüşüm Sergisi

İleri Dönüşümle Farkındalık Oluşturacak

Ülkemizin en köklü yedek parça ve otomotiv satış sonrası şirketlerinden Motor AŞİN, sürdürülebilirlik stratejisi kapsamında “ileri dönüşüm” projesini hayata geçirmeye hazırlanıyor. Araçlarda ömrünü tamamlamış, hurdaya ayrılan yedek parçaların değerlendirilerek birer tasarım objesine dönüştürüldüğü proje hakkında Motor AŞİN’in CEO’su Saim Aşçı, “Yedek parça sektöründe bir farkındalık oluşturmak için Prof. Dr. Telem Gök Sadıkoğlu ile ortaya çıkardığımız “Hurdaların Baharı” Çiçekle Dönüşüm Sergisi’nde, rulmandan poryaya, kasnaktan eksantrik miline değin birçok mekanik parça birer tasarım objesine dönüştü. Genel merkezimizde açılacak sergi ziyaretçilerimizin beğenisine sunulacak.” dedi.

Ülkemizde otomotiv ve ticari araç pazarında, yedek parça ve satış sonrası sektörünün gelişiminde önemli roller üstlenen Motor AŞİN, şirketin dönüşüm ve sürdürülebilirlik stratejisine atıfta bulunan yeni bir serginin kapılarını açmaya hazırlanıyor. Yedek parça üretimindeki ham madde kriziyle birlikte otomotiv endüstrisinde, çevreci ve doğaya saygılı bakış açısının ne denli önemli olduğunun tekrar ortaya çıktığına dikkat çeken Motor AŞİN, ömrünü tamamlamış yedek parçaları birer tasarım objesine dönüştürüyor.

Saim Aşçı

Saim Aşçı

Fren diski, porya, kasnak, turbo, motor bloğu, eksantrik mili, helezon gibi onlarca ömrünü tamamlayan parça, çiçeklerle birlikte yeniden yorumlanıp hayata kazandırılıyor. Sektörde bir farkındalık yaratmayı amaçladıklarını ifade eden Motor AŞİN CEO’su Saim Aşçı, “Küratörlüğünü Prof. Dr. Telem Gök Sadıkoğlu’nun yaptığı “Hurdaların Baharı” Çiçekle Dönüşüm Sergimiz İkitelli’deki Genel Merkezimizde yer alacak ve tüm ziyaretçilere açık olacak. Sergideki işler, ömrünü tamamlamış yedek parçaların danışman hocamız tarafından kuru çiçekler ile birleştirilmesiyle tasarlandı. Bu sergi ile hem çalışanlarımız hem de ziyaretçilerimizde “ileri dönüşüm” farkındalığı oluşturmanın yanı sıra hayatlarının farklı alanlarında bu kavramı kullanmalarını sağlamayı amaçlıyoruz. Sergi boyunca çalışanlarımızın katılımıyla bir söyleşi ve atölye çalışması da gerçekleştireceğiz.” şeklinde açıklama yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.