Metal Yakalılar ile Nasıl Bir Gelecek?

2020 Yılında tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemisi nedeniyle yeni hayat şartlarına alışmaya çalışıyoruz. 21. yüzyılın değişen değer ve kavramlarıyla uyum içinde olmaya çalışırken, 21. yüzyılın değişen değerde kavramlarıyla uyum içinde olmaya çalışırken,,Kovit 19 salgını tüm dünyanın eve kapanmasına ve işlerini evden yürütmesine neden oldu. Kovit 19 salgını tüm dünyanın eve kapanmasına ve işlerini evden yürütmesine neden oldu. Bu süre içerisinde daha çok dijitalleşmek zorunda kaldık. Bu nedenle 2030 yılına kadar en ihtiyaç duyulan beceriler bilişim teknolojileri ve programlama gibi dijital beceriler olacağı yönünde. Bu nedenle 2030 yılına kadar en ihtiyaç duyulan beceriler bilişim teknolojileri ve programlama gibi dijital Beceler olacağı yönünde. Robotlar ve yapay zeka sadece mavi yakalı kesimin işlerini değil beyaz yakalıları uygun olan işlerde de kullanılmaya başlayacak. robotlar ve yapay zeka sadece mavi yakalı kesimin işlerini değil beyaz yakalıları uygun olan işlerde de kullanılmaya başlayacak. böylelikle mavi yakalı ve beyaz yakalılara karşı yeni bir çalışan sınıfı oluşuyor. Metal yakalılar olarak adlandırılan yeni bir çalışan sınıfı artık çoğu insanların işlerini elinden alarak dijitalleşme dayalı işlerin büyük bir çoğunluğu Metal yakalılar olarak adlandırılan robotlar tarafından yapılacak.

Pandemi sürecinde dönüşen sektörlerden özellikle e ticaret sektörü büyük bir büyümeyle ve online satış uygulamaları, telekonferans ve uzaktan eğitim uygulamaları çok talep gördü. Pandemi ile hayatımıza giren dijitalleşen iş hayatımız Yeni iş modellerini kapı açtı.

Metal yakalı olarak adlandırdığımız geleceğin yeni çalışanları insansız hava araçları drone operatörleri yükselişte olan bir meslek grubu olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir