İlişki Durumu Karışık

Son yılların en yaygın ve anlaması en zor ilişki türü olan karışık ilişkilerde taraflar için nasıl davranacağını bilmek oldukça zor..

Peki karışık bir ilişki nedir, nasıl davranmak gerekir?

Aşkı bulmak oldukça zor
Aşkı bulmak ve sürdürmek son yıllarda oldukça zor. Sevdiğiniz kişi ile ilişkiye başlama süreci, bu süreci ilişkiyle sonlandırmak, partnerinizin tavırları… Bu süreçler sizi oldukça yorabilir. Ancak böyle anlarda duygularınızdan emin olmaya çalışın. Bu ilişkiye neden katlandığınızı, artılarını ve eksilerini değerlendirin.

‘Sevgilim var’ mı, yok mu?
İlişki durumunuz karışık ise büyük ihtimalle siz de bu soruya cevap veremezsiniz 🙁 Partneriniz ile adını bir türlü koyamadığınız bir ilişki içinde olabilirsiniz. Bu iki taraf için de yorucu bir süreç olabilir. O yüzden sizi yoracak, yıpratacak ilişkinize siz adını koyarak ayrılık demelisiniz.

Şüphe
Karışık ilişkilerde duyduğunuz şüphe ve güven sorunu sizi olumsuz yönde etkiler. Kendinizden, ilişkinizden şüphe duydukça özgüveniniz zedelenecektir. Bu tür ilişkiler ya bitmeli ya da artık bir neticeye kavuşturulmak zorundadır. Karşınızdaki taraf ile tamamen bir ilişki içinde olma umudu ile bu ilişkiye katlanmaya devam etmek size bir şey kazandırmayacaktır.

Kadın ve erkekler bu süreci farklı yaşıyor
Erkekler karışık ilişkileri daha özgür olmak istedikleri için tercih ediyor. Bir ilişkinin içinde olmak istememek, kendini sınırlandırmamak ya da hazır hissetmemek bu ilişki için en önemli sebepler arasında. Kadınlar için de aynı durumlar ve duygularından emin olmamak gibi sebepleri sayabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.