Dünya Hijab Günü’ne Özel Şal

Dünya Hijab Günü, başörtüsünün kişisel bir tercih olduğu konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla her  tüm Şubat günü dünyada kutlanan uluslararası bir etkinlik.

İnançlarına göre bir giyim tarzı benimsemiş dünya kadınlarına, tam da istedikleri gibi iyi görünüp, iyi hissetmeleri için stil sahibi alternatifler sunmak vizyonu ile hareket eden Türkiye’nin ilk uluslararası ‘’modest giyim’’ alışveriş sitesi olan Modanisa.com, 1 – 3 Şubat tarihleri arasında yapılacak alışverişlerde Dünya Hijab Günü’ne özel tasarlanmış şal hediye edecek. Bu yıl hediye edilecek şalın tasarımı, Paris’ten, şal tasarımının en önemli merkezlerinden birinden alındı.

Yapılan hazırlıklar hakkında bilgi veren Modanisa Marka Müdürü Havva Kahraman, Hijab Günü için şu değerlendirmeyi yaptı: “Kadınlar bir araya geldiklerine dünyaya müthiş bir güzellik ve iyilik katma, her şeyi dönüştürme potansiyeline sahipler. Her gün büyük küçük bunun pek çok örneği yaşanıyor. Dünya Hijab Günü bu anlamda kadın dayanışmasının en güzel örneklerinden biri. Biz de bu günün yaygınlaşmasına ve benimsenmesine katkıda bulunmak istiyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir