OkCupid Artık Türkçe

OkCupid 2004 yılından beri tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de İngilizce olarak kullanılabilen sosyal tanışma arkadaşlık çöpçatanlık uygulaması  1 Mart’tan itibaren ise Türkçe olarak hizmet vermeye başlamasıyla daha fazla talep görmeye başladı.  Dünyada çevrildiği ilk dilin Türkçe olmasının ardından uygulama üzerinde Türk kullanıcılar, 1 Mart’tan bu yana önceki dönemlere oranla iki kat daha fazla soru yanıtlayarak daha kolay arkadaşlık kurmaya başladılar.

Kullanıcılarını değerleri, ilgi alanları ve tercihleri gibi gerçek hayatta önemsedikleri konularla ilgili detaylı sorulara verdikleri yanıtlar ve algoritması sayesinde onlar için en uygun kişilerle eşleştiren OkCupid uygulaması üzerinde binlerce soru var. Türkçe’ye çevrilmesinin ardından kültürümüze özel yeni sorular da eklendi.

TÜRK KÜLTÜRÜNE ÖZGÜ SORULAR

Bununla birlikte OkCupid uygulaması, üyelere yönelik, zevk ve tercihlerinin belirlenmesine yarayan soruları da düzenli olarak güncelliyor. Kullanıcılar, diğer ülkelerde olmayan, “Kebap mı, mantı mı?” veya “Bodrum mu, Çeşme mi?” gibi Türkiye’ye özgü soruları yanıtlayarak, kendileri için en uygun eşleşmeyi bulabiliyor. Sadece Türkiye’de yayınlanan soruların başlıcaları ise şöyle:

Kahve falı kaderinizi söyler mi?

Menemen soğanlı mı yenir soğansız mı?

Türk hamamına gitmekten hoşlanır mısın?

Çay mı kahve mi?

Nazara inanır mısın?

Gibi sorularla karşı cinsle arkadaşlık kurmanız için daha binlerce soru cevap uygula içerisinde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.