Hakkasan Bodrum 15 Haziran da Açılıyor

Modern Kanton mutfağında uzmanlaşmış Hakkasan Bodrum’un 15 Haziran 2021 Salı günü gerçekleşecek açılışı öncesinde rezervasyon almaya başladığını duyurdu. Mandarin Oriental, Bodrum‘da denizin üzerinde mükemmel bir konumda en güzel noktalarından birinde yer alan Hakkasan Bodrum, nefes kesici Ege Denizi manzarasına nazır bir yemek bölümüyle birlikte lounge ve bar alanlarını da içeriyor. Hakkasan Bodrum, dünya çapındaki 10. Hakkasan restoranı olmaya hazırlanıyor. Hakkasan, dünya elitlerini Bodrum’a davet ediyor.

İlk kez 2001 yılında Londra’da kapılarını açan Hakkasan, geleneksel teknikleri ve en kaliteli malzemeleri çağdaş bir anlayışla yorumlayan Çin mutfağının varlığını kutluyor. Hakkasan Bodrum da diğer şubelerden farksız olacak ve Hakkasan‘ın meşhur Pekin Ördeği’nin yanı sıra aşağıda sıralanan klasik lezzetlerini de servis ederek markanın menü konseptine sadık kalacak.

Hakkasan Menü

Çıtır Ördek Salatası Pomelo, çam fıstığı ve arpacık soğanlı

Ballı Izgara Şili Levreği

Köri Karides

Yasemin Çayı ile Füme Edilmiş Dana Kaburga

Wokta Kızartılmış Merlot Aromalı Dana Kaburga

Japon Mantarı, Patlıcan ve Tofu Güveç acılı siyah fasulye sos ile

Hakka Noodle Shimeji mantarı ve fasulye filizli

Hakkasan Bodrum Genel Müdürü Selim Büyük, “Hakkasan Bodrum’un açılması, sektör adına gurur verici bir an,” diyor ve ekliyor: “Bodrum’da yaz daha yeni başlıyor, hem seyahat severleri hem de bölge sakinlerini sadece Hakkasan’ın menüsünde bulunabilecek enfes Kanton lezzetleriyle tanıştıran heyecan verici bir sezon geçireceğimize inanıyoruz.”

Mutfağın başında Hakkasan‘ın usta şefi, Executive Head Chef Sky Wong Kum Choy bulunuyor. Malezya doğumlu ve Çin asıllı Şef Sky Wong Kum Choy, Hakkasan ve Ling Ling restoranlarının mutfaklarında üstlendiği çeşitli görevler de dahil olmak üzere Kanton mutfağında 25 yılı aşkın bir aşçılık deneyimine sahip. Kariyeri boyunca, Avrupa’dan Orta Doğu’ya ve Asya Pasifik’e kadar dünyanın dört bir yanındaki çeşitli uluslararası otel ve restoranlarda mutfak operasyonları ve personel yönetimine ilişkin becerilerini ustalıkla sergiledi. Yerel bir dokunuşla kişiselleştirdiği tabaklarında, seyahatlerinden aldığı ilhamı ve geleneksel Asya mutfağına duyduğu tutkunun yansımaları karşımıza çıkıyor. Taze deniz ürünleri hazırlama konusundaki uzmanlığı ve mutfaktaki yaratımlarında Hakka köklerini paylaşma arzusu ise Şef Sky’ın Kanton mutfağına olan tutkusunu ortaya koyuyor.

 

Mandarin Oriental, Bodrum’da yer alan Hakkasan Bodrum, 15 Haziran’dan itibaren saat 19:00’dan gece yarısına kadar akşam yemek servisi verecek. Hakkasan.com üzerinden, +90 (252) 311 28 00 numaralı telefondan Mandarin Oriental’ın restoran rezervasyon ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.