Louis Vuitton ile ünlü İtalyan artistik tasarım atölyesi Fornasetti’nin eşsiz yaratıcı dünyasını keşfe çıkıyor.

Louis Vuitton 2021 Sonbahar Kış Koleksiyonu

Louis Vuitton Kadın Koleksiyonları Artistik Direktörü Nicolas Ghesquiere öncülüğünde Maison’un yeni iş birliği, Fornasetti atölyesinin yaratıcı zenginliğini keşfediyor. Çok yönlü koleksiyon, Piero’nun 1940’ta atölyesini kurmasından bu yana sanat ve tasarım severleri büyüleyen Fornasetti’nin ikonik el çizimlerinin görsellerine sahne oluyor.

Bu iş birliği, Nicolas Ghesquiere’in Sonbahar-Kış 2021 koleksiyonundaki birçok tasarımını, Fornasetti’nin eşsiz görsel dünyası ile bütünleştirmesiyle başlıyor. Louvre müzesinde, Michelangelo ve Daru Galerileri’nin muhteşem ortamında sergilenen koleksiyon Fornasetti antik görüntüleriyle, müzenin olağanüstü Yunan, Etrüsk ve Roma dönemine ait heykel dizisi arasında zamanda yolculuk eden estetik ve yaratıcı bir diyalog kuruyor.

Louis Vuitton 2021 Sonbahar Kış Koleksiyonu’nda zengin renk ve dokuların harmanlandığı, jakar, nakış ve lazer baskı gibi geleneksel ve ileri teknoloji kombinasyonunun kullanıldığı tasarımlar arasında kadife elbiseler, parlak baskılı jarse üstler ve polar kapüşonlu ceketler öne çıkıyor.

Louis Vuitton Fornasetti iş birliği, Louis Vuitton’un ileriye dönük yaratıcılık ve zanaatı ile Fornasetti’nin büyülü ve vizyoner dünya tasvirinin etkili bir karışımı olarak, her iki Maison’un tüm yönleriyle ortak deneysel gelenekçilik duygusunu barındırıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.