Ceren Ocak 2022 İlkbahar Yaz Koleksiyonu

Ceren Ocak 2022 İlkbahar Yaz “Lila/Karanlıktan Çıkış” adlı koleksiyonu, dijital platformlar üzerinden gerçekleşen Fashion Week Istanbul kapsamında sunuldu.

Ceren Ocak, yeni sezon tasarımlarında, iki yıldır hayatımızı esir alan Covid 19 Pandemisi’nden çıkışı ve bir anlamda umudu temsil eden çok renkli bir koleksiyona imza attı. “Lila / Karanlıktan Çıkış” adıyla yayınlanan koleksiyonda, mint, lila, sarı, fuşya ve turuncu gibi canlı renkler dikkat çekerken, tasarımcının her zaman kullandığı siyah, bej ve beyaz renklere de yer verilmiş.

İlhamını güçlü kadınlardan alan tasarımcı, koleksiyonundaki özel parçalarla özgür ve stiline güvenen kadınların tarzlarına bir kez daha ışık tutuyor. Ceren Ocak 2022 İlkbahar Yaz  koleksiyonunda 25 look yer alıyor. Korsajlı elbiseler, cut out ve asimetrik kesimler, vücuda yapışan formlar ve onların tam zıttı olan palazzo pantolonlar, koleksiyonun göze çarpan özellikleri olarak öne çıkıyor. Ceren Ocak, 2022 İlkbahar Yaz koleksiyonunda deri, koton, denim ve ipek her zaman kullandığı kumaşların yanı sıra, vegan cupra, tencel ve keten gibi sürdürülebilir kumaşları da bolca kullanmış.

Hindu inancına göre, evreni harekete geçiren ve dünyanın kendiliğinden yaratılış ve yok oluşunun simgesi olan büyük tanrı anlamına gelen Lila, bir renk olarak koleksiyonda çokça karşımıza çıktığı gibi koleksiyona adını da vermiş. Ceren Ocak, “Pandemi sebebiyle son iki yıl herkes için zorlayıcı oldu. Aydınlığa, umuda ne kadar ihtiyaç duyduğumuzu renklerle anlatmayı denedim” dedi.

Kreatif Direktörlüğü’nü ve Görüntü Yönetmenliği’ni Veli Kuzlu’nun, prodüksiyonunu ise, 29ONproductions’ın üstlendiği Ceren Ocak 2022 İlkbahar Yaz kampanya videosu, İstanbul’un en güzel mekanlarından olan Arkeoloji Müzesi’nde çekildi.

İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği’nin (İHKİB) organizasyonuyla düzenlenen FWI; T.C. Ticaret Bakanlığı öncülüğünde Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) nezdinde kurulmuş olan Türkiye Tanıtım Grubu (TTG), Moda Tasarımcıları Derneği (MTD) ve İstanbul Moda Akademisi (İMA) tarafından desteklenmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.