Fitbit OS 3.0 Güncellemesi Yayınlandı

Fitbit, popüler akıllı saatleri ve en çok satan akıllı fitness bilekliği Charge 3 için yeni kullanıcı deneyimleri geliştirdiğini duyurdu. Fitbit OS 3.0 güncellemesi, yeni popüler uygulamaları ve saat kadranı ile birlikte Fitbit Ionic, Fitbit Ionic: adidas edition ve Fitbit Versa kullanıcılarına cihaz üstü gösterge paneli ve hedefe dayalı egzersiz modları sunuyor.

Fitbit Ionic, Fitbit Ionic: Adidas edition ve Fitbit Versa akıllı saatler için geliştirilen Fitbit OS 3.0 yazılımı, uyku ve daha kapsamlı egzersiz bilgileri de dâhil olmak üzere daha büyük miktarda kişisel bilgiyi tek bakışta görüntülemeye olanak veriyor. Bu yeni yazılım ayrıca kilo değerleri ve su tüketimi verileri için hızlı kayıt olanağı sağlıyor. Böylelikle harekete geçmek için ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgileri bileğinizde taşıyabileceksiniz. sağlık, fitness ve yaşam stili markaları arasından achu health, Genius Wrist ve MySwimPro gibi 10 popüler markanın uygulaması da sisteme eklendi. FitBark, GOLD’S AMP for Fitbit, MINDBODY, Noonlight ve TRX gibi diğer uygulamalar da çok yakında Fitbit Uygulama Galerisi’ne eklenecek ve böylece sağlığınızı en üst seviyeye taşımanıza ve yaşamınızı sadeleştirmenize katkıda bulunacak daha çok sayıda aracınız olacak.

achu health: Fitbit verilerinizi achu’nun hastalık öngörü teknolojisine aktarıyor ve bedenininiz hastalık belirtileri gösterdiğinde size uyarılar göndererek, olası hastalıkları değerlendirmenize yardımcı oluyor.

Couch to 5K: Kat edilen mesafe ve yakılan kalori miktarı da dâhil olmak üzere Fitbit verilerinizi alarak, size çeşitli bilgiler ve 5K’dan maratona kadar geniş bir yelpazede çeşitli yarışlar için antrenman programları sunuyor.

Genius Wrist: Cihaz üzerinde yapılandırılmış antrenmanlar, verimlilik ve görselleştirme araçları içeren dört uygulamayla (Gym Genius, Gym Time Pro, Workout Builder ve Workout Genius) Fitbit verilerinizi ve antrenmanlarınızı her an, her yerden görüntüleyebilmeniz için farklı yollar sunuyor.

MySwimPro: Fitbit cihazınızdan aldığı gerçek zamanlı nabız verilerini kullanarak her seviye için kişiye özel rehberli yüzme antrenmanları, egzersiz planları ve videolar üzerinden koçluk sağlıyor; böylelikle yüzme performansınızı iyileştirmenize yardımcı oluyor. Antrenman sonrası analiz özelliği, kişisel verileri kullanarak ilerlemeyi takip etmeyi ve gelişiminizi ölçmeyi sağlıyor.

2019’un başında eklenecek olan uygulamalar:

Charity Miles: Fitbit aktivite verilerinizle senkronize olarak cihaza kaydedilen her mil karşılığında dünyanın önde gelen 40 yardım kuruluşu için bağış toplamayı sağlıyor.

FitBark: Hareket, kat edilen mesafe ve yakılan kalori miktarı gibi günlük Fitbit istatistiklerinizi, köpeğinizin istatistikleriyle birlikte göstererek, dostunuzla beraber daha sağlıklı olmanıza yardım ediyor.

GOLD’S AMP for Fitbit: Gold’s Gym koçları tarafından tasarlanan kardiyo ve güç çalışmalarının yanı sıra hedeflerinize ulaşmak üzere her antrenman sırasında görsel demolar, geri sayım sayacı ve titreşimli uyarılarla kişiye özel koçluk sunuyor.

MINDBODY: En sevdiğiniz stüdyolardaki ders programlarını ve katılacağınız MINDBODY derslerini bileğinizden görüntüleme imkânıyla, fitness ve iyi yaşama odaklanmanıza yardımcı oluyor.

Noonlight: Acil durumda hızlıca yardım sinyali verebilmeniz için cihaz-üstü panik modu ve isteğe bağlı konum bilgisi gibi güvenlik özelliklerini aktive ederek, güvende olmanıza ve kendinizi güvende hissetmenize yardım ediyor.

TRX: Rehberli antrenmanlar, Fitbit verilerini kullanarak biyometrinizi takip eden hızlı ve etkin TRX Suspension Training çalışmalarında koçluk yapıyor ve böylelikle güçlenmenize ve fitness hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı oluyor.

Son olarak, Fitbit uygulamasında kadınlar tarafından yoğun kullanılan bir özellik olan Kadın Sağlığı Takibi’ne adet döngüsü eğilimleri de eklendi. Böylece, hangi Fitbit cihazını kullanıyor olursanız olun, adet döngüsü verileriniz, kaydedilmiş semptom ve eğilimleriniz gibi verilerin tamamını tek bir yerde görebileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir