2019 Yazının Moda Trendleri

2019 İlkabahar/Yaz sezonunun, öne çıkan trendleri;

XXL Çantalar
Bu çantalar gerçekten çok büyük. İçine ne koysanız alıyor. Tek sorunlarıysa, içinde aradığınızı rahatlıkla bulamamanız. Ama Versace’nin bunun için de bir çözümü var: Transparan çantalar.

Saç Süsleme Sanatı
2019 İlkbahar/Yaz sezonunda saçları süslemek adeta bir sanata dönüşüyor. Prada bu sezon defilesinde 50 gösterişli saç bandına yer verdi. Dior, bale ruhundan ilham alan saç bandlarıyla minimalist bir tutum sergilemeyi tercih etti.

Sandıktan Çıkan Çantalar
Tasarımcılar bu sezon tüm miraslarını sandıktan çıkardı. Dior Saddle Bag ile başlayan furya, bir çok markayı da etkisi altına aldı. Modaevleri, aksesuarları modernize ederek geçmişlerine saygı duruşunda bulundu.

Natürel Dokular
‘2018 yazının en akılda kalan plaj aksesuarı nedir?’ diye sorsak, hepimizin aklına Jacquemus’ün devasa boyutlu hasır şapkası gelir. 2019 yazında da durum tek bir farkla aynı. Şapka yerine, gücü eline doğal dokulu çantalar alıyor.

Joker Parça: Mule
Her sezonun bir joker parçası var. Yaz sezonunun da kesinlikle mule’lar. Hem topuklu hem de terlik olmaları, onları istediğiniz görünüme kolayca adapte edebilmenizi sağlıyor. İsterseniz jean ve beyaz bir gömlek, isterseniz de en şık gece kıyafetinizin altına giyin.

Korumacı Güneş Gözlükleri
Mega camlı güneş gözlükleri bu sezon korumacı bir tavır takınıyor. Gucci, Loewe, Miu Miu, Tod’s ve Tom Ford mikro lenslere tepkili. Paris Hilton ve Kim Kardashian tarafından da desteklenen trend, sörf stili ve spor estetiği arasında bir yerde.

İki Çanta Aynı Anda
Ofis saatleri, koşuşturmacalar, günlük işler derken tek bir çanta yetmez oldu. Günümüz dünyasının yoğun temposuna aşina olan tasarımcılar da bu duruma el attı ve çantaları ikiledi. Tek bir çantayla yetinemeyenler bu trend tam size göre!

Farklı Rotalardan Sevgilerle…
Seyahat etmenin cazibesi reddedilemez bir gerçek. Tatilden alınan hediyelik eşyalarsa 2019 İlkbahar/Yaz sezonunda tasarımcılara ilham kaynağı oldu. Prada’nın Kaliforniya’dan esinlenen batik boyama çantalarından Coach’un kamp ruhunu ateşleyen sırt çantalarına, tasarımcılar farklı tatil rotalarından sesleniyor.

Hem Feminen Hem Eğlenceli Tüyler
Her ne kadar herkese göre bir trend olmasa da, bu sezon tüylerle işiniz var! İster çanta, ister ayakkabı ya da küçük bir aksesuar, feminen ve eğlenceli tüylerle randevunuzu şimdiden ayarlayın.

Elegan Bel Çantaları
Son birkaç sezondur rüşdünü ispatlayan bel çantaları bu sezon, sportif olduğu kadar aynı zamanda elegan bir duruş sergiliyor. Sanıyoruz ki Salvatore Ferragamo’nun ekstra mini çantası size her şeyi anlatıyordur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir