modahaber.com
tarzol.com

Nike 2014 yaz

Nike 2014 yaz
Bu Galeri 5776 defa gösterildi

Nike'tan futbol kültürüne saygı duruşu: ''The Nike Tight of the Moment x Federation Collection''

Milli takım formalarının kültürel bir miras ve gurur sembolü olarak kabul edildiği gerçeğinden hareket eden Nike, ''Tight of the Moment x Federation Collection'' ile futbol kültürüne dikkat çekiyor. Brezilya, Fransa, İngiltere ve Amerika milli takım formalarından esinlenilerek tasarlanan taytlar, bu takımların formasından izler taşıyor. Sınırlı sayıdaki koleksiyon, yetkili Nike mağazalarında satışa sunuluyor.


Nike tasarımcıları ve markanın spor araştırmaları laboratuvarı tarafından geliştirilen ürünler, vücuttaki kasları belirginleştiriyor. Dri-Fit kumaşına sahip Nike Pro taytlar, terlemeyi önleyerek sporculara rahat bir performans sağlıyor. Koleksiyonda yer alan her tayt, tasarımlarla eşleşen Nike Free 1.0 Cross Bionic ayakkabıyla destekleniyor.

Nike Global Design Women’s Training Yönetim Kurulu Üyesi Julie Igarashi, koleksiyonun hem futbol kültürüne hem de hareket halinde olan vücuda bir saygı duruşu niteliği taşıdığını belirtiyor. Kadınların spor yaparken keyifle giyeceği taytla, maçları izlerken favori takımlarını da destekleyebileceğini vurgulayan Igarashi, koleksiyonda yer alan Nike Free 1.0 Cross Bionic ayakkabıyla, yoğun çalışma programına uygun bir çözüm sunduklarını dile getiriyor.

Nike Tight of the Moment / USA…
Taytta yer alan, vücudun hareketine ve enerjisine dikkat çeken şeritler, ABD Milli Futbol Takımı’nın formasındaki havalandırma şeritlerinden ilham alıyor. Bilek kısmında bulunan kalın kırmızı bölüm, formayla birlikte giyilen çoraplara gönderme yapıyor. Taytın yan kısmında bulunan beyaz, mavi ve kırmızı renkler ise Amerikan bayrağını simgeliyor.

Nike Tight of the Moment / Brasil…
Taytın bacak kısmında yer alan beş yıldız, Brezilya Milli Takımı’nın kazandığı şampiyonlukları temsil ediyor. Dize kadar uzanan üst kısımda ise Brezilya bayrağını öne çıkaran ve onurlandıran özel bir tasarım dikkat çekiyor. Renklerin iç içe geçtiği özel baskı ise sportif bir görünüm sunuyor.

Nike Tight of the Moment / England…
İngiltere Milli Takımı’nın, 1966'da unvan maçını kazandığı formadan ilham alan tayt, bu zaferi temsil eden kırmızı şeritlerle destekleniyor. Şans getirmesi için, deseninde, İngiltere bayrağındaki St. George haçının da yer aldığı tayt, geleneksel bir tavır sergiliyor.

Nike Tight of the Moment / France…
Denim kumaşın doğduğu Fransa’nın Nîmes şehrinden izler taşıyan Milli Takım forması, taytın ana ilham kaynağını oluşturuyor. Taytın yanlarında bulunan beyaz şeritler denim kumaşına gönderme yaparken, iç içe geçen renklerin oluşturduğu desen ise milli takım formasını hatırlatıyor.


Tayt : 189 TL
Ayakkabı : 215 TL

Nike ve Japon tasarımcı Kanatansi'den yeni bir seri: Büyülü Kaleydoskop

Nike, 2014 Kadın Koleksiyonu için Japon tasarımcı Yuko Kanatansi ile ortak çalışma yürüterek, rengârenk spor giysiler üretti. Teknoloji ve tasarım projesi ''Tight of the Moment'' kapsamında, Kanatansi'nin hayatın canlılığından ilham alarak hazırladığı ''Büyülü Kaleydoskop'' (Magical Kaleidoscope) ürünleri, Nike Pro tayt ve büstiyerden oluşuyor. Sanatsal tasarımı atletik performansla birleştiren ürünlerin yumuşak Nike Dri-FIT kumaşı, teri emerek, kadınların konforlu bir ortamda spor yapmasını sağlıyor.

Nike Pro Tayt; Nike'ın Spor Araştırmaları Laboratuvarı tarafından geliştiren ve vücuttaki kas gruplarını gösteren harita üzerine, Kanatansi tarafından illüstrasyon yapılarak hazırlandı. Sanatçı, üç boyutlu çizimler ve rengarenk desenlerle, sporcuları motive etmeyi ve vücut hareketlerini vurgulamayı amaçladı.

Yorum Yaz

MODA MARKALARI